ନୂତନ ଓଡିଶା ଆପଣ ମାନଙ୍କୁ ସ୍ୱାଗତ କରୁଅଛି ପୁରା ଦିନର ଖବର ଆପଣଙ୍କ ନିକଟରେ

Apr 9 2019 2:34PM
ଭଦ୍ରକ :ଚମ୍ପିଆନ୍ ହେବା କ୍ରିକେଟ ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟ

     ଭଦ୍ରକ :ବନ୍ତ ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ପଞ୍ଚାୟତ ହାଇସ୍କୁଲ ପଧାନ ପଡା ପରିସରରେ ଚାଲିଥିବା ଆସ ଚମ୍ପିଆନ୍ ହେବା କ୍ରିକେଟ ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟ ଆଜି ଉଦଯାପିତ ହୋଇଯାଇଛି ମୁନ୍ ଲାଇଟ୍ କ୍ରିକେଟ ଟିମ ଚଣ୍ଡୀ ପୁରକୁ ହରାଇ ଚନ୍ଦନେଶ୍ଵର କ୍ରିକେଟ ଟିମ ପଧାନ ପଡା ଚଳିତ ବର୍ଷର ଚମ୍ପିଆନ୍ ହୋଇଛି । ଏହି ଖେଳରେ ଚନ୍ଦନେଶ୍ଵର କ୍ରିକେଟ ଟିମ ଟସ୍ ଜିତି ବ୍ୟାଟିଙ୍ଗ କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇ ନିର୍ଧାରିତ 12 ଓଭର ରେ 6 ଗୋଟି ୱକେଟ ହରାଇ 107 ରନ କରିଥିଲା 108 ରନ ର ବିଜୟ ଲକ୍ଷ୍ୟନେଇ ମୁନ୍ ଲାଇଟି କ୍ରିକେଟ ଟିମ 11.2 ଓଭର ରେ ସମସ୍ତ ୱକେଟ ହରାଇ ମାତ୍ର 45 ରନ କରିବାସହ 62 ରନ ରେ ପରାଜୟ କରିଥିଲା । ବନ୍ତ ରୁ ଜଗନ୍ନାଥ ପଳତାକଂ ରିପୋର୍ଟ ନୂତନ ଓଡ଼ିଶା 

Mar 17 2019
ଏସୀୟ ଦୌଡ଼କୁଦ ପ୍ରତିଯୋଗିତା ସଫଳ ଆୟୋଜନ ପାଇଁ ଓଡ଼ିଶାକୁ ମିଳିଛି ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ପୁରସ୍କାର

     ଏସୀୟ ଦୌଡ଼କୁଦ ପ୍ରତିଯୋଗିତା ର ସଫଳ ଆୟୋଜନ ପାଇଁ ଓଡ଼ିଶାକୁ ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ଖେଳ ପ୍ରୋତ୍ସାହନ ପୁରସ୍କାର ମିଳିଛି । ଏହା ଭୁବନେଶ୍ୱର କଳିଙ୍ଗ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଗତ ଜୁଲାଇ ମାସରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେଇଥିଲା। ଦିଲ୍ଲୀରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ଅର୍ଜୁନ ପୁରସ୍କାର ସମାରୋହରେ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ରାମନାଥ କୋବିନ୍ଦ ଓଡ଼ିଶାକୁ ଏହି ପୁରସ୍କାର ପ୍ରଦାନ କରିଛନ୍ତି। ବହୁ କମ ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ଏସୀୟ ଦୌଡ଼କୁଦ ପ୍ରତିଯୋଗିତା ଆୟୋଜନ ବେଶ୍‌ ସୁରୁଖୁରୁରେ ହୋଇପାରିଥିବାରୁ ବିଭିନ୍ନ ଆଡୁ ଅନେକ ପ୍ରଶଂସା ମିଳିଥିଲା । ଏହାସହ ଅନେକ ଜାତୀୟ ଓ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ପ୍ରତିଯୋଗିତା ସଫଳତାର ସହ ଆୟୋଜନ କରିଥିବାରୁ ଓଡ଼ିଶାକୁ ମିଳିଛି ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ପୁରସ୍କାର। 

Mar 17 2019
ଆଜି ଜାତୀୟ କ୍ରୀଡ଼ା ଦିବସ, ଭାରତୀୟ ହକି କ୍ରୀଡାବିତ ଧ୍ୟାନଚାନ୍ଦଙ୍କୁ ମନେ ପକାଉଚି ଦେଶ

     ଆଜି ଜାତୀୟ କ୍ରୀଡ଼ା ଦିବସ, ଭାରତୀୟ ହକି କ୍ରୀଡାବିତ ଧ୍ୟାନଚାନ୍ଦଙ୍କୁ ମନେ ପକାଉଚି ଦେଶ । ଅଗଷ୍ଟ ୨୯ କୁ ଭାରତର ଅଦ୍ଭୁତ ହକି ଜାଦୁଗର ଧ୍ୟାନଚାନ୍ଦ ଙ୍କ ଜନ୍ମଦିନ ରୂପେ ପାଳନ କରାଯିବା ସହ, ଏହି ହକି ତାରକାଙ୍କୁ ସମ୍ମାନ ଦେଇ ଅଗଷ୍ଟ ୨୯ କୁ ଜାତୀୟ କ୍ରୀଡ଼ା ଦିବସ ରୂପେ ପାଳନ କରୁଛି ସାରା ଦେଶ। ଅଦ୍ଭୁତ ଗୋଲ କରିବାର ଶୈଳୀ ଏବୋଂ ବଲ ଉପରେ ଅସାଧାରଣ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ଯୋଗୁଁ ଧ୍ୟାନଚାନ୍ଦଙ୍କୁ ସର୍ବଶ୍ରେଷ୍ଠ ହକି ଖେଳାଳି ବୋଲି ମଧ୍ୟ ଜଣାଯାଏ । ଭାରତୀୟ ହକିରେ ତାଙ୍କର ଯୋଗଦାନ ଯୋଗୁ ସେ ୧୯୫୬ ରେ ପଦ୍ମ ଭୂଷଣ ସମ୍ମାନରେ ସମାନୀତ ହେଇଥିଲେ । 

Mar 17 2019
New gym opens in Odisha capital

     Bhubaneswar, 15/12/2018 ( Odisha Samachar / Abhishek Mohanty ) : A fully-equipped gym opened at Plot No.542 in Samantarapur here on Friday. The new gym was inaugurated by eminent social activist Gopal Chandra Behera, Bimbadhar Behera, Dwitikrushna Behera of the organisation. 

Read More
sradha webcreations